اطلاعیه:تا پایان بهمن 1400 تمدید شد

الصاق کارتخوان به پرونده مالیاتی

با عنایت به درخواست مکرر صاحبان کسب و کار برای تمدید مهلت الصاق کارتخوان بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی با پرونده مالیاتی و بروز برخی اشکالات ایجاد شده در روزهای پایانی برای ورود به درگاه ملی خدمات الکترونیکی سازمان امور مالیاتی به اطلاع می‌رساند مهلت ایجاد اتصال بین دستگاه‌های کارتخوان بانکی و درگاه‌های پرداخت الکترونیکی با پرونده مالیاتی تا پایان بهمن ماه سال ۱۴۰۰ تمدید شد.

تاریخ خبر:۱۴۰۰/۱۰/۳۰

متن فوق به استناد سایت رسمی سازمان امور مالیاتی نگارش شده است و موید اطلاعیه زیر و تمدید آن می باشد. منبع خبر

به نقل از سایت اداره مالیات و به دستور بانک مرکزی تنها تا پایان دی ماه مهلت دارید جهت تکمیل پرونده مالیاتی و متناظر سازی شماره سریال کارتخوان و پرونده مالیاتی اقدام بفرمائید.

در صورتی که از طرف اداره مالیات پیامک در خصوص تکمیل پرونده مالیاتی دریافت نموده اید مراحل زیر را دنبال کنید:

از طریق مراحل زیر می توانید تعداد پایانه های منصوبه خود را مشاهده و جهت غیر فعالسازی یا متناظر سازی آنها اقدام نمائید.

1.مراجعه به وب سایت my.tax.gov.ir

2.ثبت نام:ورود کد ملی و شماره همراه که پس از آن رمز یکبار مصرف جهت مالک پرونده پیامک خواهد شد.(سند شماره همراه وارد شده باید با کد ملی همخوانی داشته باشد)

3.ورود به وب سایت :پس از انجام مرحله 2 یک پیامک رمز همراه با نام و نام خانوادگی شما برای شما ارسال خواهد شد.با ورود رمز موقت در قسمت مربوطه روی وب سایت وارد پرونده مالیاتی خود خواهید شد.

4.در منو سمت راست داشبورد مالیاتی و سپس از صفحه نمایش داده شده گزینه تعداد پایانه های فروش را کلیک نمائید.

5.تمامی کارتخوان های مرتبط با شما نمایش داده خواهد شد.با زدن دکمه غیر فعالسازی/الصاق کارتخوان به پرونده جهت متناظر سازی یا حذف اقدام فرمائید.

در این مرحله اگر پرونده مالیاتی نقص داشته باشد عملیات الصاق به پرونده انجام نخواهد شد تا زمانی که پرونده تکمیل گردد.

مودي گرامي باتوجه به اينکه ثبت نام هايي که براي آنها پذيرنده متناظر وجود دارد هنوز تکميل نشده اند امکان تاييد نهايي اين فرايند وجود ندارد. اين پذيرنده پس از گذشتن موعد زماني غيرفعال خواهند شد. لذا قبل از تاييد نهايي نسبت به تکميل فرايند ثبت نام تا گام نهايي اقدام فرماييد.

6.توجه کنید که زدن دکمه سبز “تائید نهایی” در بالای صفحه در پایان مراحل الزامی است.

7.پس از مرحله 6 گزینه “حذف پرونده مالیاتی از بانک مرکزی” نیز نمایش داده می شود که می توانید بنا بر صلاحدید نسبت به حذف آن اقدام فرمائید.

نکات الصاق کارتخوان:

توجه:

  • ممکن است برخی گزینه ها بدلیل مشکلات طراحی وب سایت های دولتی ،در موبایل نمایش داده نشود.لذا حتما از کامپیوترهای رومیزی یا لپ تاپ جهت انجام این امر استفاده نمائید.
  • تمامی مراحل از طریق سازمان امور مالیاتی انجام می گردد و این شرکت مسئولیتی در قبال هیچ یک از مراحل ندارد.لذا در صورت بروز هر گونه مشکل با سازمان امور مالیاتی در تماس باشید و از تماس با شماره های شرکت اکیدا خودداری نمائید.

مشاهده راهنمای تصویری

برای مشاهده ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error: این محتوا مورد حمایت قانون کپی رایت است
ثبت درخواست در لیست انتظار با وارد کردن ایمیل خود در فرم زیر ، هر زمان کالای مورد نظر شما در دسترس باشد از طریق ایمیل به شما اطلاع رسانی خواهد شد.